Formy Maqui berry na trhu

Táto stránka sa venuje superovociu Maqui berry, ktoré je známe vďaka svojim antioxidačným účinkom a ďalším pozitívnym vplyvom na ľudské telo. Samotné bobule tohto ovocia si však u nás iba ťažko kúpite. Našťastie existujú rôzne potravinové doplnky, ktoré obsahujú extrakt z Maqui berry a tým vám dokážu priniesť všetky pozitívne účinky tohto ovocia.

Maqui berry prášok

Jednou zo základných foriem Maqui berry na trhu je prášok. Ten je vyrábaný sušením bobúľ Maqui, od ktorých si prevzal ich typické tmavo-fialové sfarbenie. Výhodou prijímania Maqui berry vo forme prášku je jeho flexibilita. Prášok môžete použiť pri príprave akéhokoľvek teplého či studeného jedla alebo ho primiešať do vášho obľúbeného zdravého kokteilu z ovocia či zeleniny. Prášok sa v tele dokáže rýchlo vstrebať a vy tak ihneď môžete využívať všetky prospešné účinky Maqui berry.

Maqui berry kapsule

Kapsule sú ďalším obľúbeným spôsobom prijímania Maqui berry. Obsahujú väčšinou extrakt z bobúľ Maqui v kombinácií s protihrudkujúcimi látkami bez vedľajších účinkov na ľudské telo. Extrakt z Maqui berry nachádzajúci sa v týchto kapsulách je spravidla vysoko koncentrovaný, vďaka čomu môžete aj konzumáciou jednej malej tabletky do tela dostať veľké množstvo vitamínov, minerálov, antioxidantov a ďalších prospešných látok. Výhodou kapsúl je aj ich pohodlnosť, keďže ich stačí prehltnúť a zapiť dostatočným množstvom vody, čo môžete urobiť naozaj kdekoľvek a kedykoľvek.

Maqui berry šťava

Ďalšou z foriem Maqui berry dostupných na trhu je šťava. Tá je vyrobená priamo z bobúľ Maqui a vyznačuje sa príjemnou chuťou, vďaka ktorej sa na jej konzumáciu budete dokonca tešiť. Musíte si však dať pozor, aby sa skutočne jednalo o čistú šťavu z Maqui berry bez akýchkoľvek prísad či štiav z iného ovocia.

Každá z foriem Maqui berry dostupných na trhu má svoje výhody a nevýhody. Kapsule sú zrejme najpohodlnejšie a najjednoduchšie sa skladujú. Niektorí ľudia však preferujú prirodzenejšiu alternatívu vo forme prášku či šťavy, ktorú je možné jednoducho zakomponovať do každodennej stravy. Výber je na vás!