Maqui berry a minerály

Maqui berry je skvelým zdrojom minerálov, čo sú látky anorganického pôvodu, ktoré si ľudský organizmus nedokáže sám vyrobiť. Práve preto je nutné ich prijímať v jedle, nápojoch či potravinových doplnkoch. V maqui berry nájdete minerály ako vápnik, železodraslík, ktorých prínosy pre ľudské telo sa vám pokúsime na tejto stránke priblížiť.

Vápnik je známy svojou dôležitosťou pre zuby a kosti. Je potrebný pre ich údržbu a zachovanie ich pevnosti a štruktúry. Ďalej vápnik podporuje fungovanie svalov, zrážanie krvi, metabolizmus, správne fungovanie tráviacich enzýmov, a mnoho ďalších telesných funkcií. U detí je vápnik potrebný pre rast a správny vývoj kostí a zubov. Naopak u žien s vekom klesá obsah minerálov v kostiach, čo zvyšuje riziko osteoporózy. Vápnik pomáha zvyšovať obsah minerálov a tým toto riziko znižuje.

Železo je ďalším minerálom s nepopierateľnou dôležitosťou pre ľudský organizmus obsiahnutým v Maqui berry. Je veľmi dôležitý pre tvorbu červených krviniek a hemoglobínu a tým aj pre zásobovanie celého tela životne dôležitým kyslíkom. S tým do určitej miery súvisí jeho schopnosť znižovať únavu a malátnosť. Železo podporuje kognitívne funkcie, ako aj ich rozvoj u detí. Takisto, podobne ako aj vitamín C obsiahnutý v maqui berry, podporuje správne fungovanie imunitného systému a tým pomáha telu chrániť sa pred chorobami a škodlivými látkami, s ktorými dochádza do kontaktu.

Draslík je pre telo ďalším nenahraditeľným minerálom, ktorý môžete získať z Maqui berry. Je dôležitý pre správne fungovanie nervového systému a svalov. Draslík takisto pomáha telu udržiavať krvný tlak v normálnych hodnotách.

Všetky minerály obsiahnuté v obľúbených potravinových doplnkoch vyrobených z Maqui berry sú pre jednotlivé časti ľudského tela nevyhnutné. Musíme ich získavať z potravy, kde sa každé z nich nachádzajú v rozličných druhoch ovocia, zeleniny, orechov, mäsa či strukovín. Sledovanie prísunu minerálov je preto náročné. Pri konzumácií Maqui berry viete aspoň to, že prijímate vyššie spomenuté minerály a nemusíte sa báť problémov, ktoré nastávajú pri ich nedostatku.