Maqui berry a vitamín C

Maqui berry je skvelým zdrojom jedného z najznámejších vitamínov – vitamínu C. Kyselina askorbová, čo je chemický názov tohto vitamínu, patrí medzi najužívanejšie vitamíny. Vitamín C sa nachádza v mnohých druhoch ovocia a zeleniny a je takisto súčasťou mnohých potravinových doplnkov. Prečo je však vitamín C dôležitý pre ľudské telo?

Imunitný systém

Vitamín C má skvelý vplyv na imunitu. Svojimi účinkami pomáha imunitnému systému fungovať tak, ako má, a to hlavne počas náročnej fyzickej aktivity, prípadne po nej. Fyzická záťaž oslabuje organizmus a s ním samozrejme aj imunitný systém, kvôli čomu sme náchylnejší na rôzne choroby. Vitamín C však dokáže v týchto slabých chvíľach pomôcť a udržiava správne fungovanie imunitného systému. Imunitný systém však samozrejme nie je dôležitý iba pri náročnej fyzickej záťaži. Aj bez nej je telo vystavované mnohým škodlivým látkam a imunita je celkovo veľmi dôležitá.

Formovanie kolagénu

Ďalším prínosom vitamínu C je jeho pozitívny vplyv na formovanie kolagénu. Kolagén je bielkovina patriaca medzi základné stavebné látky mnohých častí ľudského tela. Správne formovanie kolagénu, ktorému vitamín C prospieva, je dôležité pre správne fungovanie a stavbu kostí, chrupaviek, kože, zubov či ďasien. Kolagén je pre ľudské telo extrémne dôležitý a to, že vám vitamín C pomôže s jeho formovaním, bude mať značne pozitívny vplyv na fungovanie jednotlivých častí tela, no aj tela ako celku.

Ďalšie prínosy vitamínu C

Tu však prínosy vitamínu C ani zďaleka nekončia. Vitamín C podporuje fungovanie nervového systému a mozgu, ochraňuje bunky pred oxidáciou, pomáha odstraňovať únavu a malátnosť, podporuje vstrebávanie železa, atď. Antioxidačné účinky nie len vitamínu C, ale aj ostatných látok nachádzajúcich sa v maqui berry, sú veľmi dôležité a ďalšie informácie o nich nájdete v samostatnej sekcií na tejto stránke.